Bizi Sosyal Medyada Paylasin!  

SUNİ ÇİMLENDİRME VE TOHUM ÇİMLENDİRME

Çim Yapımları; Peyzaj yapım projelerinde maliyeti diğer yapım türlerine göre daha düşük olduğu için firmalar ve müşteriler tarafından oldukça fazla tercih edilen çimlendirme için uygulama yapılacak sahanın çok iyi bir fizibilitesinin yapılması gerekmektedir. Tohumla çimlendirme ve Rulo Çimlendirme sistemlerinin yanı sıra son yıllarda Çok fazla bakım gerektirmeyen, tüm hava şartlarında doğal çimden çok daha iyi performans gösteren ve 10 yıla kadar ömrü olan ve su – kimyasal ve gübre istemediği için eko sisteme olumlu olarak katkıda bulunan suni çimlendirme sistemleride tercih edilmektedir.
Tohumla Çimlendirme;
Tohumla çimlendirme, çim tohumlarının elle veya makine vasıtası ile alana serpilmesidir.
Tohumla çimlendirme yöntemi uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi halde çimde renk ton farkı oluşabilir. Bölgesel seyreklikler görülebilir. Çimlendirilecek alanın kullanım amacına göre çim tohumları seçilmelidir. Basmaya dayanıklı, susuzluğa dayanıklı, gölge ve yarı gölgeye dayanıklı çim türleri mevcuttur. Bu seçimler Biyo Peyzaj firmamızın uzmanları tarafından sizin adınıza gerçekleştirilmektedir.
Rulo Çimlemdirme;
Hızlı ve ekonomik oluşu sebebiyle ülkemizde en çok tercih edilen yöntemdir. Rulo çim uygulaması ile yeşil görünüm 1 günde sağlanmış olur.Tohumların çimlenme derdi bulunmamaktadır.
Villa ve site bahçelerine, parklara, golf sahalarına, mera olarak kullanılan alanlara özgü rulo çim çeşitleri mevcuttur.